Connect Youth Brno

For parents

question


Naším cílem není být nějakým uzavřeným setkáním, ale usilujeme o naprostý opak. Všechny naše přednášky jsou nahrávány a organizujeme i spoustu setkání mimo církev, například setkání se zajímavými hosty v kavárně nebo koncerty ve městě. Chceme být ohledně naší víry naprosto transparentní a pokud právě vaše dítě chodí na Connect, chceme, abyste věděli, že se není čeho bát.
Naprosto chápeme, že něco jako křesťanská mládež v naší zemi v dnešní době nepůsobí na všechny rodiče na první pohled důvěryhodně. Naše společnost je převážně ateistická a důvěra v církev je velmi nízká.
My tohle ale chceme měnit. Hluboce věříme tomu, že církev má smysl a jsme přesvědčeni, že Bůh přináší do života člověka pozitivní vliv. Věříme, že církev má do společnosti přinášet praktická řešení a pozitivní změnu. A přesně o to se snažíme.
Proto jsme si dovolili sepsat pár otázek a odpovědí, které by vás mohly zajímat. A pokud v nich nenajdete odpověď, vždy můžete napsat email, zavolat našemu hlavnímu vedoucímu Zoltánovi (viz. sekce „kontakty“) nebo se přijít na Connect krátce podívat a přesvědčit se sami o tom kdo jsme, co děláme a o co nám jde.

CO JSTE ZAČ?
Jsme mládeží Apoštolské církve Brno. Apoštolská církev je řádně uznaná naším státem a registrovaná na ministerstvu kultury. Řadí se k protestantským církvím a je součástí světového letničního hnutí i české Ekumenické rady církví. (více např. zde a zde).

CO SE NA SETKÁNÍCH CONNECTU DĚJE?
Setkání Connectu je podobné jako setkání jakékoli jiné větší křesťanské mládeže ve světě. Kapela hraje několik písní, máme motivační přednášku o životních hodnotách a na konec je přichystáno občerstvení, u kterého jen tak povídáme. To nejpodstatější z našich setkání jsou přednášky, které jsou všechny online a můžete si je i sami poslechnout zde. Volně přistupný je i náš facebookový profil, kde najdete spoustu obrazového materiálu z našich akcí.

JE TEN, KDO NA CONNECT PŘIJDE, K NĚČEMU ZAVÁZÁN?
Naprosto ne, setkání je neformální a vůbec k ničemu nezavazuje. Kdokoli se může kdykoli zvednout a odejít, přičemž to, jestli přijde příště, je jen čistě na něm.

CHODÍ NA VAŠE SETKÁNÍ HODNĚ NOVÝCH LIDÍ?
Ano, téměř pokaždé přijde někdo úplně poprvé. Naše setkání je otevřené pro jakéhokoli mladého člověka.

JE VŠE, CO DĚLÁTE, VEŘEJNÉ?
Ano, všechna setkání jsou otevřená pro všechny mladé lidi a všechny naše přednášky nahráváme online.

O CO VÁM JDE?
Jde nám o to srozumitelně předávat poselství Bible dnešním mladým lidem. Věříme, že myšlenky zapsané v Bibli jsou stále aktuální a inspirativní i v dnešní době. Jde nám i o budování vztahů a přátelství. Chceme budovat prostředí, které bude otevřené, přátelské, a naprosto svobodné pro každého člověka.

CHCI SE SÁM ZEPTAT NA VÍC, CO MŮŽU UDĚLAT?
Vaše důvěra jakožto rodičů je pro nás důležitá, můžete nám napsat email, zavolat nebo se sami přijít na Connect podívat.

 

Představení connectu

 

Jsme skupina mladých lidí, kteří přišli na to, že život s Bohem je neskutečně vzrušující a opravdu stojí za to. Věříme, že Bible je naprosto aktuální pro mladé lidi i dnes. Nikomu neříkáme, v co má věřit, ani co si má myslet, ale chceme dát příležitost všem, kdo hledají směr a smysl pro svůj život. Dokonalou církev nejde najít. Jde najít jen rodinu a domov a přesně to je naším cílem.