Connect Youth Brno

Zoltán je člen Core teamu Connectu a zároveň i vedoucím jednoho z týmů chval.


Loading Player...

 

Kázání

Titulek Datum Série
Naděje v následování pondělí 1. duben 2019 Živá naděje
Disciplína pondělí 25. únor 2019 Dělat těžké věci
Jak bojuješ? pondělí 11. únor 2019 Dělat těžké věci
Víc než naše síla pondělí 28. leden 2019 There is more
Víc než náboženství pondělí 14. leden 2019 There is more
Cihlu k cihle - životní lekce od Nehemjáše pondělí 10. prosinec 2018
Nofilter pondělí 29. říjen 2018 Lži, které milujeme
Výchozí bod pondělí 17. září 2018 Starter pack - připraven na cestu
Základ, na čem se dá stavět pondělí 18. červen 2018 ---
Ne každý boj je tvůj boj pondělí 21. květen 2018 "UFONI"
Komunikace, komunikace, komunikace pondělí 7. květen 2018 "UFONI"
Víc než hudba pondělí 19. březen 2018 The real deal - o opravdovosti
Síla opravdovosti pondělí 5. březen 2018 The real deal - o opravdovosti
"Dostanete Sílu" pondělí 5. únor 2018 Bůh mezi námi
Je Bůh náš dobrý Otec? pondělí 8. leden 2018 Dobrý Otec
Neduchovní úterý pondělí 20. listopad 2017 Díky Bohu, že je úterý
#Domov (díl 1) pondělí 11. září 2017 Domov
Návrat Krále pondělí 19. červen 2017 ---
Čistota jako priorita pondělí 3. duben 2017 PureLife 2017
Učedník - více než student pondělí 13. březen 2017 Zanedbaný faktor - učednictví

 

Série

Titulek Popis
---

Párkrát za rok míváme měsíc bez série témat. To znamená, že necháváme řečníky, aby si vybrali svoje téma podle vlastního uvážení.

Modlitba

Modlitba je jeden z nejzákladnějších prvků života a vztahu s Bohem. Ale současně je to i jeden z nejvíce nepochopených konceptů, protože ji často zaškatulkujeme pouze do pěkných slov nebo dlouhého projevu. Modlitba je ale o něčem víc. Je o propojení s Bohem. O propojení, které může každý prožívat trochu jinak. O propojení, které není jen ve slovech, ale i v myšlenkách, v postojích, v rozhodnutích, které děláme, ve chvílích, kdy navenek mlčíme. Modlitba vychází ze vztahu s Bohem, není to úkol, který bychom si měli odškrtnout, není to jen o tom nejprve poděkovat a pak poprosit. Modlitba je prostě něco víc. Takže proč se modlit? Jak se modlit? Jak je to s vírou při modlitbě? A co s tím, když mám pocit, že se ostatní modlí lépe/více než já? A jak se změní tvoje modlitba, když si opravdu uvědomíš, že mluvíš s tvůrcem vesmíru, kterého navíc zajímá každé slovo, které řekneš? Pokud chceš znát odpovědi na tyhle otázky, určitě se na Connectu v květnu ukaž.

Život - návod k obsluze

V dnešní době není lehké žít život v rovnováze. To, co by mělo být jednoduché, není vůbec jednoduché, protože žijeme v době obrovských možností. Čas nám může protíkat mezi prsty. Můžeme mít pocit, že týdny a měsíce utíkají a nikam se moc neposouváme. A dokonce můžeme mít pocit, že jsme vydělali docela dost peněz, ale na účtu je nula. Ale nejlépe je našemu životu ve všech oblastech pod Boží správou. A život se smyslem vždy musí být veden záměrně - dobrého se samo od sebe nestane nic. V lednu vám chceme dát takový rychlonávod k obsluze k životu. Jak ho žít tak, abyste věděli, že má opravdu smysl. Jak být štědrý v čase, energii, používání našich talentů i financí a přesto dostávat víc, než dáváme. Připojte se k nám.

Vlivná církev
Zanedbaný faktor - učednictví

Lidé, kteří říkají, že věří v Boha, se obvykle dělí na dvě skupiny: na "věřící" a "učedníky". Je velký rozdíl mezi člověkem, kteří pouze věří, ale nemá zájem na tom se učit od Ježíše a nechat ho dlouhodobě proměňovat svůj charakter, a učedníkem. Zatímco člověk,který věří, se soutředí na to, aby věřil, učedník se soustředí na to, aby byl více podobný Ježíši. Věřící člověk má vždycky tendenci se soustředit na sebe, zatímco učedník Ježíše Krista zaměřuje na jiné. Věřící se soustřeďuje na to, co pro něho Bůh udělal, kdežto učedník myslí na to, čím On může oslavit Boha. Pro věřícího člověka je Bůh často existující silou, pro učedníka je to Otec a Pán. A tak bychom mohli pokračovat. V březnu se budeme bavit o tom, jak se stát učedníkem a jak k tomu pomoci ostatním. Protože klíčový příkaz činit učedníky dal Ježíš svým následovníkům těsně před tím, než podle Bible odešel z naší země:
Ježíš jim řekl: „Je mi dána veškerá moc na nebi i na zemi. Proto jděte a získávejte mi následovníky ve všech národech, křtěte je ve jméno Otce, Syna i Ducha svatého. Veďte tyto nové učedníky k tomu, aby poslouchali všechny příkazy, které jsem vám dal. A spoléhejte na to, že já jsem vždy s vámi až do konce světa.“
Bible, Matouš 28/18-20

PureLife 2017

Čistota je v životě křesťana klíčová hodnota. Usilovat o zachování čisté duše, těla i mysli je důležité, protože pak můžeme vzít maximální užitek z úžasných věcí, které Pán bůh vymyslel, jako je sex nebo manželství. Rozhodnout se budovat čistý život znamená záměrně a dobrovolně odsunout některé kroky intimity na dobu, kterou k tomu Bůh zamýšlel. Znamená to držet se dál "od propasti" a nezkoušet, kam až daleko můžeme, aniž by nás to zranilo. Čistota je chytrý krok, protože můžeme jako Ježíšovi následovníci věřit, že nic neztratíme, ale naopak získáme. Čistý život stojí za to!

Domov Každý člověk má hlubokou touhu po lásce a přijetí, hledáme místo, kam můžeme patřit, kde zažíváme svobodu a kde se cítíme v bezpečí. Jsou to přirozené touhy, které do nás vložil Bůh, které ale v nás bohužel zůstávají často nenaplněné. Snažíme se najít nebo vytvářet místo, kde jsou ty naše touhy naplněné. Místo, které nazýváme domovem. Většinou si člověk brzo uvědomuje, že domov netvoří primárně budova či lokalita, ale spíše lidé. V tom všem je ale i něco hlubšího, po čem toužíme a to je touha člověka po něčem, co ho přesahuje - po Bohu a po vztahu s Ním. Věříme tomu, že domov můžeme nalézat ultimátně u Boha a ve společenstvu lidí, kteří žijí opravdový život s Bohem. Věříme, že jako církev máme klíčovou roli pomáhat lidem najít ten pravý domov, který vychází ze živého vztahu s Bohem. Připojte se v září na tuto sérii k nám!
Díky Bohu, že je úterý

Díky Bohu, že je úterý! Jsme si jistí, že vás název téhle série zmátl. Ale doufáme, že upoutal vaši pozornost. Téma je to totiž velmi důležité a týká se toho, jak žijeme náš křesťanský život. Tradičním dnem, kdy se církev schází, je neděle. My máme Connect v pondělí a proto je na místě se zamyslet nad tím, jak vypadá NE naše pondělí, ale naše úterý. Protože křesťan se nepozná podle toho, jak se chová uvnitř církevních zdí, ale podle toho, jak se chová mimo ně. Chceme, aby pondělky na Connectu měnily vaše úterky, středy, čtvrtky..abyste byli inspirovaní a napumpovaní do nového týdne. Ale jednu věc si přejeme ještě mnohem víc. Chceme, abyste měli radost z toho, že jdete do školy, do práce, mezi přátele. Protože všude, kde jsme, jsme Kristovi velvyslanci. Někdo je poslaný Bohem vést lidi k Bohu v církvi, ale KAŽDÝ je poslaný pomáhat lidem blíže k Bohu tam, kde je. Chceme si zamilovat úterky. A středy. A čtvrtky. A všechny zbylé dny. Protože Bůh je každý den stejný a naše služba Jemu je každý den stejně důležitá. Připojte se k nám v objevování toho, jak super je žít život s posláním sedm dní v týdnu!

Dobrý Otec

Bible nám ukazuje Boha jako našeho milujícího otce, který udělal všechno k tomu, aby nás zachránil a abychom mohli mít věčný život. Proto my křesťané často oslovujeme Boha v modlitbách jako našeho nebeského otce. Bohužel dnes už ale málokdo zná a zažije ve vlastním životě, co to opravdu znamená mít dobrého otce. Na Connectu budeme tento měsíc mluvit o tom, v čem spočívá boží otcovské srdce. K charakteru otce patří nejenom láska, ale i nekompromisní ochrana svých dětí a hněv vůči věcem, které jim můžou ublížit nebo stát mezi otcem a jeho dětmi. Proto Bůh nenávidí hřích, co ničí lidské životy a náš vztah s ním. Pojďme začít nový rok objevováním Boží otcovské lásky k nám!

leden fb1

Bůh mezi námi

unor fb

The real deal - o opravdovosti

connect fb brezen

"UFONI"

32289256 1617900691620652 5896983405848952832 o

Starter pack - připraven na cestu

starter

Lži, které milujeme
There is more

2019leden_FB.jpg

Dělat těžké věci
Živá naděje
 

Představení connectu

 

Jsme skupina mladých lidí, kteří přišli na to, že život s Bohem je neskutečně vzrušující a opravdu stojí za to. Věříme, že Bible je naprosto aktuální pro mladé lidi i dnes. Nikomu neříkáme, v co má věřit, ani co si má myslet, ale chceme dát příležitost všem, kdo hledají směr a smysl pro svůj život. Dokonalou církev nejde najít. Jde najít jen rodinu a domov a přesně to je naším cílem.